Kas yra Hipnozė?


Hipnozė - tai ypatinga psichologinė būsena, kuri iki šiol moksliškai mažai paaiškinta ir suprasta. Praktiškai, hipnozę galima apibūdinti kaip žmogaus transo būsenos naudojimą. Hipnotizuotojas įveda žmogų į transo būseną, ir jį “lydi” joje. Hipnozę galima naudoti įvairiomis kryptimis. Kaip šou t.y. spektaklio hipnozė. Kaip terapiją t.y. Hipnoterapija. Taip pat mes galime patys savarankiškai “įeiti” į šią būseną ir tai yra vadinama Autohipnoze.


Kas yra transo būsena?


Transo būsena yra pakitusios sąmonės būsena. Tai yra natūrali būsena į kurią mes įeiname kiekvieną dieną. Transo būsenoje esame visiškai sąmoningi, bet tuo pačiu metu ir “kažkur kitur”. Esant šiai būsenai “atsijungia” mūsų kritinis mąstymas. Kai kurie specialistai tiki, kad esant transo būsenoje, žmogaus sąmonė gali komunikuoti su savo pasąmone. Yra įvairių transo būsenos potyrių: erotinė transo būsena, kurią galima patirti geismo metu; kataleptinė transo būsena, kuomet visas asmens kūnas sustingsta; orgazminė transo būsena, patiriama orgazmo metu; svajinga transo būsena, patiriama sapno metu; hipnozės būsena, kuri patiriama hipnozės metu ir dauguma kitų transo būsenų. Žmogui šios būsenos yra labai malonios ir atpalaiduojančios. Tik dažniausiai, jos trunka labai trumpą laiko tarpą. Pasitelkiant profesionalo pagalba, asmuo gali ilgiau patirti šią atsipalaidavimo ir malonumo būseną.


Kuo pasižymi hipnozės būsena?


Hipnozės būsena pasižymi:

Sąmonės apimties sumažėjimu arba kitaip vadinama hiperfokalizacija. Tai yra, kuomet mes fiksuojame dėmesį tik į vieną ar kelis objektus, o visa kita lyg išnyksta. Šis bruožas yra vienas iš pagrindinių transo būsenų požymių. Tuo momentu, asmuo pilnai įsitraukia į objektą ir mato bei girdi tik tai ir nieko daugiau.
Nebuvimo arba disocijacijos jausmu. Tai jausmas, lyg asmuo atsitraukia nuo savęs ir mato save iš šono. Nesuasmenindamas jausmų, pojūčių ar kognicijų, kurios kyla.
Haliucinacijų ar sapnų išsivystymu. Hipnozės transo būsenoje asmuo gali matyti vaizdinius, girdėti garsus, užuosti kvapus, jausti kūno pojūčius, kurių iš tikrųjų nėra. Šie vaizdiniai gali pasireikšti ir sapnų pavidalu. Gali kilti jausmas, lyg esate sapne, nors iš tikrųjų taip nėra.
Erdvės ir laiko nuovokos trūkumu. Tai laiko arba erdvės pojūčio praradimas. Asmuo suvokia, kad laikas eina ir kur jis yra, bet nejaučia, kiek jo praėjo ir kur tiksliai jis yra.
Savistaba. Sustiprėja asmens vidinių pojūčių (fizinių, emocinių, konityvinių) suvokimas.