Kas yra Autohipnozė?


Autohipnozė - tai hipnozės technika, skirta darbui su pačiu savimi. Autohipnozės dėka, asmuo gali pats savarankiškai dirbti su savo pasąmone, tam, kad perimtų gyvenimo vairą į savo rankas. Veikdami pasąmonę, mes galime keisti savo įpročius, įsitikinimus, sumažinti streso lygį, padidinti pasitikėjimą savimi, išnaikinti savo fobijas, numesti svorio ir dar daugiau. Autohipnozės skirtumas nuo Hipnozės yra tas, kad jūs patys rašote savo tekstus, todėl patys įsigalinate ir sprendžiate su kokiais sunkumais dirbsite.

Dauguma specialistų teigia, kad Hipnozė yra Autohipnozės forma. Nes, jeigu asmuo pats nekartos ir nesakys sau to, ką sako hipnotizuotojas - Hipnozė neveiks.Kuo Autohipnozė skiriasi nuo Hipnozės?


Su Autohipnozės pagalba mes galime pasiekti tiek pat, kiek ir Hipnozės pagalba. Didžiausias skirtumas yra tas, kad Hipnozę veda hipnotizuotojas, o Autohizpnozę žmogus praktikuoja pats. Praktikuojant Autohipnozę yra labai sunku pritaikyti netiesioginių metaforų metodą. Tačiau, tai nereiškia, kad Autohipnozė yra mažiau veiksminga. Dažniausiai, žmonės labiau atsiduoda ir atsiveria praktikuodami savarankiškai, todėl kartais Autohipnozė būna efektingesnė nei specialisto vedama Hipnozė.
Dažniausiai, Autohipnozė praktikuojama pasitelkiant vaizduotę t.y. įsivaizduojant nerimą sukeliančias ar kitas, nemalonias situacijas arba situacijas, kuriose jau esame pasiekia savo tikslų. Autohipnozėje, dirbame daug dažniau su vaizduote, įsivaizduodami nerimą sukeliančią situaciją arba tas situacijas kur mes jau esame pasiekę. Darbas tarp Hipnozės ir Autohipnozės labai mažai skiriasi kas liečia darbą su miego sutrikimais, seksualiniais sutrikimais ar dar kitais elgesio sutrikimais.


Kaip vyksta Autohipnozė?


Autohipnozė susideda iš trijų stadijų: Indukcijos, Saviįtaigos fazės ir Sugrįžimo į čia ir dabar.

Indukcija - tai savęs įvedimas į transo būseną. Ši stadija sudėtingiausia pradedantiesiems, bet laikui bėgant tampa elementari ir paprasta. Indukcija yra lengvesnė, jeigu jau esate patyrę transo būseną.
Saviįtaigos fazė - tai fazė, kurioje mes taikome savo pasiruoštus įtaigos tekstus padedančius pasiekti terapinius tikslus. Šioje fazėje galite sau sakyti teiginius arba įsivaizduoti norimą situaciją vaizdinių dėka. Indukcija yra pati svarbiausia Autohipnozės stadija, kurios tikslingumas ir kryptingumas turės didelę įtaką norimiems rezultatams pasiekti.
Grįžimas į čia ir dabar yra lengviausia Autohipnozės stadija. Tai yra keli sakiniai, kurie mums leidžia suprasti, kad pabaigėme praktiką ir yra laikas išeiti iš transo būsenos

Autohipnozę yra labai lengva išmokti ir praktikuoti. Pradėti Autohipnozės praktiką nereikia specialių sugebėjimų. Tai gali daryti bet kas. Iš pradžių Autohipnozė gali atrodyti sudėtinga, bet žmogus, reguliariai praktikuodamas, išmoksta labai greitai.

Praktikuoti autohipnozę galima bet kokioje vietoje ir bet kokioje kūno pozicijoje. Pradedantiesiems praktikuoti siūloma atsisėdus, ramioje ir saugioje vietoje. Įgudus praktikuoti tampa labai paprasta net ir stresinėse situacijose.